Pages

23 Nisan 2007 Pazartesi

Hoşgeldiniz...


Herkese merhaba.. aslında bu çoook gecikmiş bir buluşma arkadaşlar.. yaklaşık 3 senedir gastronomi ile ilgili olmama, bu konuyla ilgili yerli yabancı bir çok kitap ve dergi okuyup; bir çok web sitesini düzenli olarak takip etmeme ve mutfakta kendi oluşturduğum orijinal tariflerin denemelerini yapmama rağmen bir site oluşturmak ancak bugün mümkün oldu..

27 Şubat 2007'de Zühtüpaşa Lions Kulübü ve Sofra Dergisi işbirliği ile düzenlenen yemek yarışmasına katıldım. Sofra Dergisi'nde yayınlanan yarışmaya katılım kuponunu doldurarak gönderdim ve 20 finalist arasına seçildim. 27 Şubat günü de 20 finalist Ramada Plaza İstanbul Oteli'nde yarıştık. Yarışmada kekler kurabiyeler, pastalar, tuzlu tatlı tartlar vardı..


Yarışmaya PEYNİR KREMALI HURMALI KAJULU TART tarifimle katıldım. Aralarında Mutfak Dostları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gülhan Kara'nın, Sofra Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Esra Öz'ün, Yemek yazarı Hülya Ekşigil'in, Ceylan, Hilton, Ramada otellerinin şeflerinin, çok sayıda Gurmenin, Erol Büyükburç'un, Şahnaz Çakıralp'in, Ahmet Özden'in ve Ebru Şallı'nın da bulunduğu jüri üyelerinin; orijinallik, lezzet, yapım kolaylığını göz önünde bulundurarak yaptıkları değerlendirmenin sonunda 1. seçildim. Şampiyonluğu elde ettiğim tarifimi önümüzdeki günlerde yayınlayacağım.. Şimdilik o güne dair bir kaç fotoğraf.. sevgiyle kalın..
Not: Sofra Dergisi'nin Nisan sayısında yarışma ile ilgili detaylı bilgi var..

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Kübra ben esra, tugbanin arkadasi hatirladinmi bilmiorum. Tebrik ederim seni valla canim cekti resmi gorunce o tart ne oole super gorunuyo ya:))

feriha dedi ki...

O muhtesem tartı 2 kere yemek kısmet oldu galiba cok sanlıyım :)gercekten muhtesem icindeki kremasını anlatıcak bir kelime yok bence..mukemmel ötesi birsey.. yeni tarifleri dört gözle beklioz kübracııımm.. we 1 pasta mertin dogumgunude.. burayada yazdım yırtamazsın artıkk..

Mutfakta Zen dedi ki...

Kutlarım sevgili Kübra,
Çok çok sevindim senin adına. Ayrıca siteme bağlantı verdiğin için de teşekkür ediyor, güzel dostlar kazanmanı diliyorum.
Tijen